Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Pałac i okolice


Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
     Pałac w  Wojnowicach to  urocza, dziewiętnastowieczna rezydencja, położona w zaciszu 4,5-hektarowego parku, w bliskim sąsiedztwie 900-letniego Raciborza, w gminie Krzanowice (które wzmiankowane są już od 750 lat).
Wojnowice (dawniej Woinowitz, Weihendorf, Woynowicz, Wayndorff), to  niewielka, malowniczo położona wieś o bogatej - i jak to w miejscowościach pogranicza bywało- złożonej historii.
 
Cała okolica obfituje  w zabytki i liczne atrakcje. Idealnie nadaje się do  organizowania wycieczek samochodowych, rowerowych, czy pieszych. Prawie w każdej miejscowości jest coś ciekawego do obejrzenia, zaś wycieczki  ułatwiają wydawane przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz różne wydawnictwa, organizacje pozarządowe  i  portale internetowe, liczne przewodniki i informatory,  poświęcone turystyce. Przyszła też moda na wydawnictwa albumowe o pałacach i zamkach, których każdego roku  kilka pojawia się na półkach księgarskich.

Zaledwie kilka kilometrów dzieli wojnowicki pałac (tradycyjnie określany jako  zamek)  od granicy z Czechami, gdzie otwiera się nowy "róg obfitości" zabytków i atrakcji, do których na pewno należą morawskie pałace w miejscowościach Krawarz (Kravare), Hradec n.Moravici, Raduń, Chuchelna, czy Silarzowice (Silherovice), czy nieco dalej w Bruntalu, zaś w samej Opawie kusi turystów piękna starówka,  a na jej przedmieściach arboretum Nowy Dwór.


W Pałacu  mile widziane są zarówno  grupy zorganizowane, jak również i goście indywidualni, którzy zawsze u nas mogą  pospacerować po parku i nacieszyć się pięknem obiektu, zaś w weekendy zjeść dobry  deser, wypić piwo, czy kawę. Takia niedzielnya wizyta w gronie rodzinnym, to prawdziwy relaks. Szczególnie w letnie weekendy gościmy dużo odwiedzających, którzy na rowerach, pieszo czy też samochodami, zwiedzają Ziemię Raciborską. Tu zawsze można zobaczyć coś ciekawego, dowiedzieć się niezwykłych rzeczy na temat historii obiektu i okolicy, zajrzeć do naszego muzeum, porozmawiać, czy zwyczajnie podejrzeć co akurat dzieje się w życiu parkowych roślin i zwierząt.
A jeżeli się Państwu u nas spodoba, ponieważ funkcjonujemy jako dom przyjęć, z przyjemnością zorganizujemy wesele, komunię, festyn, oraz każdą inną imprezę rodzinnąWojnowicki zespół pałacowo-parkowy jest na tyle wyjątkowy, że w naszych progach kręcono już trzy filmy fabularne i kilka teledysków. Organizowane są też plenery malarskie, jak również  sesje fotograficzne i filmowe par młodych, nie wyłączając oryginalnej sesji ślubnej w naszym Muzeum Horroru.


 
   
Aktualności
Najbardziej aktualne informacje o nas znajdziesz zawsze na naszej stronie fb
Kliknij ikonkę facebooka (powyżej)

Rozmowa w radio VANESSA z właścicielem pałacu o orderze, pisaniu i nie tylko...
Jeśli chcesz posłuchać rozmowy, kliknij  tutaj

 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

Polecamy:

Catering Racibórz

|

Wesele Racibórz

|

Restauracja Racibórz

|

Pałac Racibórz

|

Festyn Racibórz

|

Przyjęcie Racibórz