Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

PAŁAC W WOJNOWICACH (k/ Raciborza) z końcem lata 2018 roku wrócił do swej historycznej funkcji, służy wyłącznie celom mieszkalnym i nie jest już udostępniany do zwiedzania.

      Pałac w Wojnowicach to urocza, prawie dwustuletnia rezydencja szlachecka, położona w zaciszu 4,5-hektarowego parku, w bliskim sąsiedztwie 900-letniego Raciborza na Górnym Śląsku.
Wojnowice (dawniej Woinowitz, Weihendorf, Woynowicz, Wayndorff), to niewielka, malowniczo położona wieś o bogatej - i jak to w miejscowościach pogranicza bywało- złożonej historii.

     Zespół pałacowo-parkowy w Wojnowicach jest piękny i wyjątkowy. Przez trzynaście lat,  w naszych progach organizowaliśmy wszelkiego rodzaju przyjęcia, imprezy i eventy, kręcono filmy fabularne i teledyski. Organizowano też plenery malarskie, jak również sesje fotograficzne i filmowe.
Gościliśmy grupy teatralne (pod namiotem, na wolnym powietrzu i w pałacowych wnętrzach), zespoły taneczne i wokalne, zloty starych samochodów, motocyklistów, rowerzystów itd. Przez sześć lat funkcjonowało tu również pierwsze w Polsce Muzeum Horroru a przez dziesięć lat Muzeum Dawnej Wsi.

 

FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
  
Aktualności
Marzy ci się własny pałac?
Chcesz mieszkać w pałacu lub masz pomysł na biznes z nim związany? Rzuć okiem na ofertę  tutaj 

Czwarty odcinek cyklu"Dawni mieszkańcy wojnowickiego pałacu"
 Portal Naszraciborz.pl oraz kwartalnik "Krzanowice i okolice" opublikowały w swych świątecznych wydaniach kolejny, czwarty już, odcinek cyklu Zbigniewa Woźniaka o historii wojnowickiego pałacu.
Artykuł przeczytasz i obejrzysz zdjęcia, klikając  tutaj

 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.